Krystyna Sokołowska odniosła sukces na finale Miss Earth!

30-10-2019

Krystyna Sokołowska odniosła sukces na finale Miss Earth!

POLKA W TOP 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH KOBIET ŚWIATA.

MISS EARTH POLAND, KRYSTYNA SOKOŁOWSKA, ODNIOSŁA SUKCES W ŚWIATOWYM FINALE MISS EARTH W MANILI NA FILIPINACH. ZOSTAŁA WYBRANA DO CZOŁOWEJ DZIESIĄTKI SPOŚRÓD REPREZENTANTEK 90 KRAJÓW.


Uczestniczki oceniane były stale podczas miesięcznego zgrupowania na Filipinach, w trakcie którego podróżowały po całym kraju, poznając lokalne zwyczaje i społeczności. Jednak głównym celem ich wypraw było zwrócenie uwagi na środowisko naturalne i problemy ekologiczne, z jakimi zmagają się kraje tropików. Dziewczyny wraz z organizacjami pozarządowymi m.in. sadziły drzewa i rafę koralową, sprzątały plaże oraz spotykały się z dziećmi, podkreślając wagę edukacji dla stanu naszej planety. 

Partnerami Miss Earth są m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych, WWF, Greenpeace.


Na światowym finale Miss Earth w Manili Polskę reprezentowała 23-latka z Białegostoku, Krystyna Sokołowska. Niezwykle wszechstronna Polka uczęszczała do szkoły muzycznej, gra na fortepianie, od dziecka uprawia gimnastykę artystyczną. Studiuje wychowanie fizyczne i ekonomię, mówi w czterech językach. Krystyna Sokołowska otrzymała również wyróżnienie – złoty medal w Swimsuit Competition. 


„Udział w Miss Earth jest największą przygodą w moim życiu. Konkurs nie tylko skupia uwagę na kobiecym pięknie, ale także podejmuje problem ochrony środowiska. Filipiny przez 4 tygodnie były domem dla 85 dziewczyn z całego świata. W tym czasie sadziłyśmy drzewa i rafę koralową, sprzątałyśmy plaże, karmiłyśmy zebry, wielbłądy, alpaki oraz poznałyśmy lokalną społeczność i kulturę. Filipińczycy są narodem niezwykle serdecznym i bezpośrednim, ale przede wszystkim wiecznie uśmiechniętym. Tamtejsi ludzie, niezależnie od tego ile mają, są szczęśliwi i doceniają każdą chwilę.” – mówi Krystyna Sokołowska.

Podczas finałowej gali Krystyna Sokołowska prezentowała się na scenie w sukniach wieczorowych od polskiej marki Laurelle, autorstwa projektantki Agaty Nivette, butach polskiej marki KSIS, biżuterii Lewanowicz. O urodę naszej Miss Earth zadbało IP Cliniq. Partnerami Miss Earth Poland są m.in. Inglot, BIOnly, Mokosh, IP Cliniq.


Miss Earth Poland to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych i znaczących międzynarodowych konkursów piękności na świecie.

Miss Earth, jeden z tzw. „Big 4” (wielkiej czwórki konkursów piękności) odbywa się od 2001 roku w Manili na Filipinach. Inicjatywa ma na celu wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, a także pomoc ubogim, stąd jej motto brzmi „Beauties for a cause”, tj. „Piękności z przesłaniem”. Partnerami Miss Earth są m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych, WWF, Greenpeace.


Organizatorką wydarzenia w Polsce jest Francys Barraza-Sudnicka, wielokrotna uczestniczka konkursów piękności, w tym finalistka Miss Earth 2006, reprezentantka Polski na Miss Universe i zwyciężczyni Miss Tourism World.

Tytuł Miss Earth przypadł Portorykance Nellys Pimentel, a tytuł 1 v-ce Miss (Miss Air) – Emanii Davis ze Stanów Zjednoczonych. 

Być może zainteresują Cię także

Finał 19 edycji międzynarodowego konkursu piękności Miss Earth 2019

20-02-2020

Krystyna Sokołowska odniosła sukces na finale Miss Earth!

30-10-2019

MISS EARTH POLAND 2019 WYBRANA!

25-09-2019